Data: 19 listopada
LUBIĘ, GDY MASZ RACJĘ!
OTWARTY Warsztat o budowaniu porozumienia w zespołach / grupach projektowych
Szkolenie „Lubię gdy masz rację” to idealna propozycja dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności komunikacyjne i budować silniejsze relacje z innymi. Jeśli jesteś Liderem/-ką zespołu lub grupy projektowej, ten warsztat będzie dla Ciebie inspiracją do pracy i budowy poczucia zaufania i zgody w zespole.
czytaj więcej...
Czy masz wrażenie, że najczęściej słyszana fraza na spotkaniach to “tak, ale…”?
Zapewne wiesz też, jak bardzo taka odpowiedź utrudnia porozumienie. „Tak, ale…” to nic innego jak „nie” w ładnym opakowaniu. Podczas naszego warsztatu nauczysz się mówić „tak, i…”, oraz zaczniesz budować nawyk przyjmowania bez oceniania tego, co mówi druga osoba. Przyjąć nie znaczy aprobować, ale znaczy usłyszeć – to znacząca różnica.
Trzy filary mistrzowskiej komunikacji, którą będziemy trenować to: obecność, akceptacja i zaufanie. Taka „siłownia zgody” to świetna okazja dla zespołu lub grupy projektowej, aby zbudować bazę porozumienia i lepiej się zintegrować.
„Tak, i…” to przyjęcie tego, co mówi druga osoba i dodanie swojej perspektywy. Często jednak w rozmowach nam się to nie udaje. Główny rozpraszacz to dialog wewnętrzny, jaki toczy się w naszej głowie i oddala nas od tego, co się dzieje w rozmowie. Ten dialog to krytyczne myśli: „tego nie powiem, bo wypadnę głupio”, „to nie ma sensu”, „nie za takie odpowiedzi mi płacą”, „to będzie katastrofa”, „jakbyśmy to kiedyś zrobili inaczej…”. Często towarzyszy temu obawa przed powiedzeniem „nie wiem” i odpuszczeniem kontroli.
Podczas warsztatu będziemy ćwiczyć umiejętność wnikliwego słuchania, bez oceniania. Nauczysz się lepiej wyłapać mikromomenty, kiedy włączasz dialog wewnętrzny i przestajesz być obecny w rozmowie.
- CELE
- DLA KOGO
- METODA
- PRZEBIEG
- Zwiększenie uważności i obecności w komunikacji z druga osobą
- Poprawa otwartości i akceptacji dla wypowiedzi drugiej osoby
- Wzrost świadomości własnych nawyków komunikacyjnych
- Rozwijanie kompetencji efektywnej komunikacji i współpracy
- Poddanie refleksji wspólnych doświadczeń
Dla osób, które chcą doświadczyć, jak budować poczucie zaufania i zgody. Jeśli jesteś liderem/liderką, pracujesz w teamie projektowym – ten warsztat jest dla Ciebie. Pracujemy w formule grupie ok 12-osobowej.
Warsztat będzie prowadzony z wykorzystaniem metody – applied improv (improwizacji stosowanej). Improwizacja to sztuka tworzenia spektakli ad hoc, bez scenariusza. Aby to się udało, grupa aktorów musi umieć się ze sobą zgadzać, nadbudowywać na swoich pomysłach, nie oceniać tylko przyjmować. Dlatego też techniki zaczerpnięte z tradycji improwizacji są idealnym sposobem na trenowanie obecności, akceptacji i zaufania. Warto pamiętać, że zawsze improwizujemy – codziennie robimy coś ad hoc, bez scenariusza. Applied improv jest od kilkudziesięciu lat wykorzystywane w USA w wielu firmach, oraz w podyplomowej edukacji uniwersyteckiej, np. Stanford, Oxford wykorzystują applied improv jako elementy programów szkoleniowych poświęconych tematowi przywództwa. Metody te wykorzystywane są w szkoleniach dotyczących współpracy, budowania zespołów, kreatywności, oraz w pedagogice, programach społecznych, a nawet terapii.
W trakcie warsztatu będziemy praktykować różnorodne techniki improwizacyjne, pomagające budować obecność, akceptację i zaufanie. Ćwiczenia będą wspólnie omawiane i będziemy poszukiwać możliwych aplikacji w codzienności biznesowej. Szkolenie pracuje głównie na postawie i zachowaniu, dając duża okazję do doświadczenia siebie w zupełnie nowym kontekście. Trzeba dodać, że będzie to też po prostu bardzo dobra zabawa. Na zakończenie omówimy wspólnie wnioski i zastanowimy się, jak możecie je wdrażać w codziennej pracy.
CELE
- Zwiększenie uważności i obecności w komunikacji z druga osobą
- Poprawa otwartości i akceptacji dla wypowiedzi drugiej osoby
- Wzrost świadomości własnych nawyków komunikacyjnych
- Rozwijanie kompetencji efektywnej komunikacji i współpracy
- Poddanie refleksji wspólnych doświadczeń
DLA KOGO
Dla liderów zespołów/grup projektowych, którzy chcą zbudować poczucie zaufania i zgody. Formuła warsztatu zakłada udział liderów wraz z zespołami i grupami projektowymi. Maksymalna liczba uczestników to ok. 25 osób.
METODA
Warsztat będzie prowadzony z wykorzystaniem metody – applied improv (improwizacji stosowanej).
Improwizacja to sztuka tworzenia spektakli ad hoc, bez scenariusza. Aby to się udało, grupa aktorów musi umieć się ze sobą zgadzać, nadbudowywać na swoich pomysłach, nie oceniać tylko przyjmować. Dlatego też techniki zaczerpnięte z tradycji improwizacji są idealnym sposobem na trenowanie obecności, akceptacji i zaufania.
Warto pamiętać, że zawsze improwizujemy – codziennie robimy coś ad hoc, bez scenariusza. Applied improv jest od kilkudziesięciu lat wykorzystywane w USA w wielu firmach, oraz w podyplomowej edukacji uniwersyteckiej, np. Stanford, Oxford wykorzystują applied improv jako elementy programów szkoleniowych poświęconych tematowi przywództwa. Metody te wykorzystywane są w szkoleniach dotyczących współpracy, budowania zespołów, kreatywności, oraz w pedagogice, programach społecznych, a nawet terapii.
PRZEBIEG
W trakcie warsztatu będziemy praktykować różnorodne techniki improwizacyjne, pomagające budować obecność, akceptację i zaufanie. Ćwiczenia będą wspólnie omawiane i będziemy poszukiwać możliwych aplikacji w codzienności biznesowej. Szkolenie pracuje głównie na postawie i zachowaniu, dając duża okazję do doświadczenia siebie w zupełnie nowym kontekście. Trzeba dodać, że będzie to też po prostu bardzo dobra zabawa.
Uwaga ten warsztat jest jak plastelina – możemy go dopasować do grupy o każdej wielkości i limitu czasu, jakim akurat dysponujesz. Może to być rozgrzewka przed warsztatem lub pracą grupową, gdzie potrzebna jest współpraca, warsztat team buildingowy, integracyjny, itp. Zawsze, kiedy chcesz zbudować silną bazę porozumienia do dalszej wspólnej pracy.
TRENERKI
ALEKSANDRA MARKOWSKA
Musical Improwizowany, Hurt Luster. Improwizatorka, wokalistka, instruktorka improwizacji teatralnej. Z wykształcenia ekonomistka. Absolwentka szkoły improwizacji IO w Chicago i PSM II st. im. F. Chopina na wydziale wokalnym. Występuje od 2012 roku. Założycielka pierwszej w Polsce grupy grającej format musicalowy: Musical Improwizowany w warszawskim Klubie Komediowym. Improwizatorka w grupach Hofesinka, Hurt Luster. Gra także improwizowane bajki. Od 2016 instruktorka w Szkole Impro. Współzałożycielka sceny Resort Komedii. Regularnie występuje w Warszawie, na festiwalach w Polsce (Kraków, Gdańsk, Zielona Góra, Bydgoszcz, Wrocław) i za granicą (Nowy Jork, Chicago, Kopenhaga). Od 2017 r. wykorzystuje techniki applied improv (improwizacji stosowanej) do prowadzenia szkoleń i warsztatów w biznesie, z zakresu współpracy, kreatywności i empatii.
KATARZYNA PIWOWARCZYK
Współzałożycielka i trenerka INSKILLS, Country Marketing Manager, IKEA. Jako szefowa działu marketingu pracuje, z najlepszym zespołem, który ma ambicje tworzyć efektywne i efektowne kampanie. Czerpie inspirację od Brene Brown, która twierdzi, że leadership to przyjęcie odpowiedzialności za odnajdywanie potencjału w ludziach i procesach, i rozwijanie ich z odwagą.
INFORMACJE
Data: 19 listopada 2024 r.
Godz. 10.00-15.00
Miejsce: Szarotki 11, Warszawa
W koszcie: udział w warsztacie, materiały, certyfikat, przekąski, przerwa kawowa
Cena early bird do 5 listopada
1190 zł netto
Cena regularna: 1390 zł netto